شاید خیلی از ما هنگام انتخاب کردن بین برنج، نان، سیب زمینی و پاستا این سوال برایمان پیش آمده باشد که کدام یک از این کربوهیدرات ها کمتر باعث چاقی می‌شود یا امروز غذای خود را با برنج بخورم یا نان؟
بیایید از این دید نگاه کنیم که کدام یک غذای واقعی هستند و کدام یک ساخته شده توسط انسان؟

برنج (قهوه ای) و سیب زمینی هر دو غذای طبیعی هستند. هر دو از زمین می‌رویند و ما می‌توانیم این دو را در طبیعت پیدا کنیم، با این فرض که این دو از نظر ژنتیکی توسط انسان دستکاری نشده باشند . منظور این است که برنج قهوه ای و سیب زمینی غذاهایی هستند که ما انسان ها از نظر بیولوژیکی طراحی شده ایم که بتوانیم مصرف کنیم زیرا این دو شامل مواد مغذی هستند که برای بدن بسیار مفید است.
پاستا و نان از آرد درست شده اند که یک ماده ی تسویه شده، متضاد با طبیعت بدن انسان و اعتیاد آور است. نان ها و پاستا های بسته بندی شده و تجاری مملو از مواد افزودنی، مواد نگهدارنده و شیمیایی هستند که نباید وارد چرخه تغذیه انسان می‌شدند. اگر یک کاهش وزن پایدار می‌خواهید باید از موادی استفاده کنید که با احتیاجات بیولوژیکی بدن انسان مطابقت دارند زیرا غذاهای فوری، بسته بندی شده و ساخته شده توسط انسان باعث اختلال در متابولیزم بدن شما می‌شود. بلدن کلم، متخصص تغذیه، بر این باور است که کربوهیدرات ها مثل برنج قهوه ای و سیب زمینی برای بدن لازم است اما نه آنقدر که در ذهن عموم جا افتاده. دانه ها مثل جودوسر (ات میل)، گندم، کینوا و امثال اینها بهترین منبع کربوهیدرات هستند و باید در اولویت باشند. ریشه ها نیز مانند هویج, لبو, شلغم, سیب زمینی شیرین و… نیز نسبت به سیب زمینی اولویت دارند. به یاد داشته باشید که کربوهیدرات سالم را حتما در رژیم غذایی خود داشته باشید.