این رژیم از جدیدترین روش‌های کاهش وزن سریع است که همانند رژیم کتوژنیک بر پایه کاهش حداکثری دریافت کربوهیدرات طراحی شده. برای گرفتن نتیجه دلخواه تنها کافی است پنج قانون پایه‌ای این رژیم را رعایت کنید. همچنین باید شش روز در هفته از لیست محدودی از مواد غذایی استفاده کنید و یک روز آزاد داشته باشید. در طول شش روز هفته که رژیم دارید باید روزی چهار وعده غذای میل کنید و از کربوهیدرات‌های ساده یا پروسس‌شده، میوه و نوشیدنی‌های پرکالری اجتناب کنید.
این رژیم تنها شامل پنج گروه از مواد غذایی مجاز می‌شود: پروتئین حیوانی، سبزیجات،‌ حبوبات، چربی‌ها و ادویه‌جات. هر وعده غذایی شما می‌تواند دربرگیرنده هر مقدار از سه گروه اول و مقادیر کمی از دو گروه آخر (چربی و ادویه) باشد. همچنین مصرف مکمل‌های غذایی در کنار این رژیم برای تقویت بدن و تسریع روند کاهش وزن پیشنهاد می‌شود.
برویم سر پنج قانون اصلی:
۱- از کربوهیدرات‌های «سفید» دوری کنید؛ یعنی هر ماده‌ای که محصول کربوهیدرات‌های پروسس شده یا آرد‌های تصفیه‌شده باشد، مثل پاستا، نان، یا غلات صبحانه.
۲- فقط و فقط از همان چند نوع غذایی میل کنید که برایتان مجاز است. اگرچه ممکن است این مسئله خسته‌کننده به نظر برسد اما باید در نظر داشت که تنها یک سری ماده غذایی مشخص وجود دارند که چاق‌کننده نیستند. پس باید تنها با ترکیب مواد غذایی مجاز برای خود تنوع ایجاد کنید.
۳- کالری‌ها را ننوشید! این رژیم به شما پیشنهاد می‌کند مقادیر زیادی آب بنوشید و از چای یا قهوه غیرشیرین تا جایی که دوست دارید میل کنید اما از نوشیدن موادی مثل نوشابه یا آبمیوه‌های طبیعی نیز خودداری کنید زیرا ارزش غذایی ندارند و تنها به سرعت به شما کالری اضافی می‌رسانند.
۴- میوه نخورید. با این که مصرف میوه از شاخصه‌های یک سبک زندگی متعادل است اما این رژیم باور دارد که فروکتوز یا قند میوه‌ها به علت افزایش سطح چربی خون و کم کردن قابلیت چربی سوزی بدن، روند کاهش وزن را مختل می‌کند.
۵- حتماً یک روز در هفته به خودتان استراحت بدهید. این رژیم به شما این اجازه را می‌دهد تا یک روز در هفته بدون ترس از بازگشت وزن از دست رفته‌تان هر چه که هوس کرده‌ اید میل کنید و قانونی را رعایت نکنید.
لازم به ذکر است که این رژیم مصرف لبنیات (به جز کره و پنیر کاتِج) و غذاهای سرخ شده را نیز مجاز نمی‌داند زیرا لبنیات سبب بالا رفتن سطح قند خون می‌شوند که این فرایند تاثیری منفی در کاهش وزن دارد و غذاهای سرخ شده با وجود کالری بسیار بالا، ارزش غذایی چندانی ندارند.