در بخش قبل گفتیم این رژیم بر پایه محدود کردن میزان کربوهیدرات دریافتی و با توجه به پنج گروه‌ غذایی مجاز طراحی شده و شاخصه متمایزکننده این رژیم حذف کربوهیدرات‌های سفید، میوه و لبنیات و داشتن یک روز آزاد در هفته است. نکات ظریفی درباره این رژیم وجود دارد که به تسریع روند لاغر شدن شما کمک می‌کند.
اولین مسئله اهمیت روز آزاد هفته‌ی شما در این رژیم است. این یک روز نه تنها از نظر روانی فشار رژیم را کم می‌کند بلکه تحقیقات نشان می‌دهد که رها کردن رژیم به صورت مقطعی سبب افزایش متابولیسم و هورمون لِپتین و در نتیجه کاهش گرسنگی می‌شود.
نکته حائز اهمیت دیگر مصرف مکمل‌های غذایی است. توصیه می‌شود در کنار این رژیم حتماً از مکمل‌های پتاسیم، کلسیم و منیزیم استفاده شود تا آب از دست رفته بدن جبران شود. همچنین می‌توان به مکمل‌هایی مثل پولی‌کوزانول (تنظیم کننده کلسترول)، آلفا لیپوئیک اسید (آنتی اکسیدان)، فلاوانول‌های چای سبز (آنتی اکسیدان)، و عصاره‌ی سیر (کاهنده کلسترول و قند خون) اشاره کرد که همگی به تسریع فرایند لاغری کمک می‌کنند.
توصیه‌های جانبی بسیاری نیز برای این رژیم وجود دارند. اول از همه این که خوردن سبزیجات فراموش نشود! بروکلی، اسفناج و آسپاراگوس را در غذای خود بگنجانید. چربی‌های سالم را در اولویت قرار دهید و از چربی‌های ترانس بالا دوری کنید. مجاز هستید روزی تا ۴۵۰ سی‌سی نوشیدنی رژیمی مصرف کنید. مواد غذایی یخی یا کنسروی مشکلی برای رژیم‌تان ایجاد نمی‌کنند.
اگر گیاهخوار یا وگان هستید بدانید که اگرچه مصرف گوشت در این رژیم بسیار توصیه شده اما ضروری نیست و می‌توانید بدون گوشت هم از این رژیم بهره ببرید.
اگر یادتان باشد گفتیم مصرف میوه در این رژیم ممنوع است اما گوجه فرنگی و آووکادو (تا یک پیمانه در روز) از این قاعده مستثنا اند. خوردن تنقلات را نیز کنار بگذارید و اگر بین وعده‌ها گرسنه شدید، یک وعده کوچک پروتئین و سبزیجات به جای تنقلات مصرف کنید.
در این رژیم کالری شمردنی وجود ندارد، پس تا زمانی که سیر نشده اید می‌توانید از غذاهای مجاز را بخورید.
حتماً پروتئین کافی دریافت کنید! برای صبحانه ۳۰ گرم و وعده‌های دیگر هر یک ۲۰ گرم پروتئین میل کنید. حتی در روزهای آزادتان هم سعی کنید صبحانه‌ای پر از پروتئین داشته باشید.
صبحانه‌تان را تا یک ساعت پس از بیدار شدن از خواب بخورید و سپس با فواصل چهارساعته وعده‌های بعدی را مصرف کنید و به این برنامه پایبند بمانید زیرا زمان‌بندی خوردن غذا در لاغر شدن شما تاثیرگذار است.
در آخر توجه کنید که تمرکز این رژیم روی تغذیه است و نیازی به ورزش زیاد نیست سه بار فعالیت ورزشی نیم‌ساعته در هفته برای‌تان کافی خواهد بود.