همه ما از اثرات منفی آلودگی هوا مطلع ایم: افزایش بیماری‌های ریوی و قلبی و بالا رفتن خطر بروز سرطان و سکته قلبی از شایع‌ترین عوارض آن هستند. شاید نتوان مستقیماً جلوی خطرات آلودگی هوا را گرفت اما بعضی مواد غذایی قطعاً تاثیر انکارناپذیری در افزایش مقاومت بدن ما در برابر ذرات آلاینده دارند.
آنتی اکسیدان‌ها کلید مبارزه با رادیکال‌های آزادی هستند که بر اثر ورود آلاینده‌‌ها به بدن ما تولید می‌شوند. رادیکال‌های آزاد مولکول‌های غیر ثابتی هستند که می‌توانند سبب ایجاد التهاب در بافت‌های مختلف بدن شده و اثرات مخربی چون بیماری یا پیری زودرس به بار بیاورند.
ویتامین ث یکی از قوی‌ترین آنتی اکسیدان‌های موجود در طبیعت است. بدن ما از تولید و نگهداری این ویتامین عاجز است پس باید به صورت روزانه از آن مصرف کنیم. کیوی، پرتقال و مرکبات دیگر، کِیل و بروکلی از بهترین منابع این ویتامین اند.
ویتامین ئی ویتامینی است که معمولاً همه به اندازه کافی دریافت می‌کنید اما باز هم بهتر است از مصرف منابع اصلی آن مطمئن شوید: بادام، روغن زیتون، تخم آفتابگردان و آووکادو.
امگا-۳ نیز در کاهش التهابات ناشی از ذرات آلاینده و مشکلات قلبی-عروقی موثر است. بد نیست که به فکر یک مکمل امگا-۳ باشید یا مواد غذایی چون سالمون، گردو و دانه خردل و چیا را در غذای روزانه‌تان بگنجانید.
بتاکاروتن را که در بدن تبدیل به ویتامین آ می‌شود و خاصیت ضدالتهابی دارد فراموش نکنید. منابع اصلی آن سبزیجات نارنجی و قرمز و برگ‌های سبز هستند، برای مثال: هویج، اسفناج، کِیل، فلفل سبز و قرمز.
در این روزهای آلوده گیاهان تیره‌ی «کلمیان» بهترین دوستان بدن ما هستند. کلم، گل کلم، بروکلی، آروگولا، کِیل، کلم بروکسل، لبو و شلغم از این خانواده اند. سولفورافان، ماده شیمیایی موجود در این تیره، بهترین تاثیر را روی تقویت سیستم سم‌زدایی و ایمنی بدن ما دارد. در نهایت تحقیقات نشان می‌دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای بهترین روش تغذیه برای مبارزه با آلودگی هواست؛ رژیمی سرشار از سبزیجات، ماهی، روغن زیتون، مرکبات و غلات کامل.
در نهایت بد نیست دو گیاه آشنا در طب سنتی خودمان را هم از یاد نبریم: زردچوبه و زنجبیل. این دو ماده غذایی فوق العاده در رفع التهاب، باز کردن مجاری تنفسی و درمان آسم مفید هستند و مطئناً یک دمنوش حاوی این دو گیاه در این روزهای آلوده حال‌تان را بهتر می‌کند.