تا زمانی که کودکان مزه فست فود یا شیرینی‌جات را نچشیده اند، به راحتی می‌توان عادات غذایی آن‌ها را برای یک عمر به درستی شکل داد.
منظور از شیرینی‌جات همه موادی است که قند افزوده دارند. برای تعریف دقیق‌تر، قند افزوده ماده شیرین‌ کننده‌ای است که کالری داشته باشد؛ مانند خود شکر، سیروپ‌، شربت و حتی عسل. طبق نظر «انجمن قلب آمریکا»، مواد غذایی حاوی شکر افزوده برای کودکان زیر دو سال پیشنهاد نمی‌شود. این یعنی نباید مواد غذایی مثل نوشابه، شیرینی و شکلات، انواع سس‌ها و فست فود را در اختیار کودکان کمتر از دو سال قرار داد تا اصلاً با مزه آن‌ها آشنا نشوند. در این میان، آبمیوه‌های ۱۰۰٪ طبیعی هم با وجود عاری بودن از شکر افزوده برای کودکان زیر یک سال توصیه نمی‌شوند زیرا از نظر غذایی ارزش زیادی ندارند و سبب پوسیدگی دندان و مشکلات گوارشی می‌شوند.
اما با فست فود چه کنیم؟ در واقع هیچ سنی برای شروع مصرف فست فود خوب نیست. به علت داشتن مقادیر بسیار زیاد نمک، چربی‌های اشباع و قند، این غذاها برای هیچکس خوب نیست و از همه مهم‌تر، با وجود کالری خیلی زیاد ارزش غذایی چندانی ندارد و می‌تواند باعث اضافه وزن زودهنگام در کودکان شود. علاوه بر این، کودکان زیر ۱۲ ماه نباید بیش از یک گرم نمک در روز مصرف کنند، پس می‌توان حدس زد دادن فست فود به کودکان چقدر می‌توان مضر باشد. دقیقاً مثل شیرینی‌جات، تا وقتی که کودک شما با مزه اعتیادآور فست فود آشنا نشده باشد می‌توانید گزینه‌های مغذی‌تر و سالم‌تری را به آن‌ها معرفی کنید و تا زمانی که می‌توانید آشنایی آن‌ها با فست فود را به تعویق بیندازید.