در بدن سه نوع حالت اسیدی، خنثی و الکلاین (بازی و قلیایی) وجود دارد که کاملا مرتبط با نوع تغذیه ما هستند. اسیدوز به شرایط اسیدی بدن گفت می‌شود و الکلاین به شرایط بازی یا همان قلیایی گفت می‌شود. میزان اسیدی بودن بدن را با PH اندازه گیری میکنند. هرچه PH بدن پایین تر باشد میزان اسیدی بودن بدن بیشتر است و برعکس هرچه PH بالاتر باشد میزان اسیدی بودن بدن کمتر است. PH بدن شما بهتر است نزدیک به ۷.۴ باشد تا بدن شما اسیدی نشود. حتما زیاد شنیدید که برخی دائما درد معده دارند یا بعد از غذا خوردن ترش می‌کنند. این علائم می‌توانند علائم اسیدی شدن بدن باشند.

اصلا چرا باید شرایط اسیدی و الکلاین بدن برای ما مهم باشد؟

اسیدی شدن بدن تاثیر مستقیم روی سلامتی‌ بدن دارد. دکتر اتو واربرگ تمام عمر خود را صرف این کرد که ثابت کند سلول‌های سرطانی در شرایط الکلاین رشد نمی‌کنند یعنی‌ اگر بدن شما الکلاین باشد (اسیدی نباشد) سلول‌های سرطانی در آن رشد نمی‌کنند. در شرایط اسیدی بدن انرژی کمتری تولید می‌کند چون در این حالت بدن شما اکسیژن کمتری به سلول‌ها می‌رساند. اکثر غذا‌های الکلاین گیاه هستند، پس غذای الکلاین و پر انرژی خوردن به این معنی‌ است که شما باید بیشتر سبزیجات و میوه مصرف کنید. غذاها به ۳ بخش اسیدی، خنثی و الکلاین تقسیم می‌شوند. اسیدی بودن غذاها از روی ظاهر یا ماهیت آنها تعیین نمی‌شود بلکه از روی اثری که آنها بعد از سوخت و ساز در بدن می‌گذارند تعیین می‌شود. مثلا ممکن است فکر کنید لیمو ترش اسیدی است زیرا ترش است و مینای دندان‌های ما را خراب می‌کند. اما لیمو ترش بعد از جذب شدن در بدن خون را الکلاین می‌کند.

اما دلیل این اسیدی شدن چیست؟

اسیدوز به معنی کاهش بی‌ کربنات بدن و قرار گرفتن آن در بازه ی اسیدی است (PH پایین تر از ۷). وقتی‌ مایعات بدن شما اسیدی شوند، بدن شما به اصطلاح در حالت اسیدوز قرار می‌گیرد. اسیدوز زمانی‌ اتفاق میافتد که کلیه‌ها و ریه‌های شما نمیتوانند بالانس اسید بدن شما را تنظیم کنند. اگر این دو ارگان در بدن شما مشکل داشته باشند باعث اسیدی شدن بدن شما می‌شوند.

دو نوع اسیدوز تنفسی و متابولیک داریم. اگر مشکل از ریه‌ها باشد اسیدوز تنفسی و اگر از کلیه‌ها باشد اسیدوز متابولیک داریم.

اسیدوز تنفسی

اسیدوز تنفسی زمانی‌ رخ میدهد که دی اکسید کربن (CO2) در بدن شما انباشته میشود. ریه‌های شما هنگام نفس کشیدن `دی اکسید کربن (CO2) را خارج می‌کنند اما اگر با مشکل مواجه شوند نمی‌تواند CO2 را کامل خارج کند که این باعث اسیدی شدن بدن می‌شود.

دلایل

● آسم
● اضافه وزن که باعث سنگین نفس کشیدن میشود
● ضعف عضلات در سینه
● قفس سینه صدمه دیده

علائم

● خستگی‌ مفرط
● احساس سر گیج
● تنگی نفس
● خواب آلودگی‌
● سر درد

اسیدوز متابولیک

اسیدوز متابولیک زمانی‌ رخ می‌دهد که کلیه‌های ما نمی‌توانند اسید موجود در بدن را کم کنن یا برعکس مقدار زیادی مواد بازی (قلیایی) از دست میدهند.

دلایل

● دیابت
● از دست دادن سدیم بی‌ کربنات
● لاکتیکی شدن بدن به علت ورزش طولانی‌
● ناتوانی‌ کلیه‌ها در انتقال اسید بدن به ادرار

علائم

● کمبود اشتها
● سردرد
● تندی و کوتاهی نفس ها
● سر گیج
● تپش قلب
● یرقان (زردی صورت)
● وقتی‌ بوی دهان شما شیرین یا میوه‌ای طور باشد نیز یک نشانه از اسیدی بودن است

پیش‌گیری و درمان اسیدوز

مسلما بهتر است برای درمان چنین شرایطی مخصوصا اگر حاد باشد به دکتر مراجعه کنیم اما راه کار‌هایی‌ برای پیش‌گیری از اسیدوز وجود دارد:
بدن شما به ترکیبی از غذاهای اسیدی و الکلاین (قلیایی) احتیاج دارد که همزمان معده شما به اسیدی بودن برای هضم غذا احتیاج دارد این نیز مهم است که خون شما الکلاین (قلیایی) باشد اما برخی غذا‌ها وجود دارد که بدن شما را اسیدی می‌کند که این اسیدی شدن باعث سمی شدن بدن می‌شود.شما می‌توانید با خوردن برخی غذاها‌ی الکلاین PH بدن خود را تنظیم کنید. اما باید حتما اگر علائم اسیدوز را دارید به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما تشخیص می‌دهد که شما چگونه اسیدوز شدید و چه درمانی باید انجام دهید اما یک درمان مشترک آن استفاده از بی‌ کربنات یا همان جوش شیرین است.

۲۱ مواد خوراکی الکلاین

۱. الکلاین‌ترین گیاه برگ لبو قرمز است.
۲. اسفناج
۳. کلم کالی
۴. موز
۵. سیب زمینی‌ شیرین
۶. کرفس
۷. هویج
۸. کیوی
۹. گل کلم
۱۰. آلبالو
۱۱. بادمجان
۱۲. گلابی
۱۳. فندق
۱۴. آناناس
۱۵. کدو سبز
۱۶. توت فرنگی‌
۱۷. سیب
۱۸. هندوانه
۱۹. خیار
۲۰. لیمو
۲۱. گریپ فروت

منابع

● Allen, S. Cherneey, K. Boskey, E. (2017). Acidosis. [Online]. Available at: https://www.healthline.com/health/acidosis [Accessed: 9 March 2019]